Používáme cookies a podobné technologie v nezbytném rozsahu pro správnou funkci webu.

Před procházením našich stránek se můžete seznámit s prohlášením o ochraně vašich osobních dat.


Vážení zákazníci, z důvodu dovolené je od 29. 7. do 9. 8. náš obchod uzavřen a po tuto dobu bude také přerušen proces vyřizování objednávek. Omlouváme se za případné potíže a děkujeme za pochopení.
Ekopress

0
 
 

Výběr titulů
Practical guide to financial and insurance mathematics

Practical guide to financial and insurance mathematics

Cipra Tomáš


Cena: Kč 359 (běžná cena)

Cena: Kč 323 (sleva 10 %)

Dostupnost: sklademVydavatel: Ekopress

Vyšlo: 2020/10

ISBN: 978-80-87865-67-5

EAN: 9788087865675

Stran: 262

Rozměr: B5

Provedeni: Měkká vazba


Obsah a úvod


Adobe Reader

The publication presents basic calculation principles in finance and insurance. Particular chapters gradually survey topics which are important in the actual financial and insurance practice. Theoretical description of financial and insurance methods and instruments including corresponding formulas are demonstrated by numerical examples which are typical for the given subjects and highlight actual applications (e.g. Mortgages, credit life insurance and others). The examples are numerically simple so that they can be realized using calculators with mathematical functions without applying any financial software (it predetermines the text as a suitable training material in contrast to computer oriented courses of finance). In addition to solved examples, each chapter contains a section of unsolved examples which enable to exercise the material of each chapter. The publication contains the financial tables useful for a quick evaluation of practical financial problems.

Primarily the publication is proposed for university students of various English programs of quantitative economic analysis (QEA) or, particularly, programs of finance and actuarial sciences (or possibly for Czech students preferring "more international" approach to the finance and insurance with English terminology). The publication may be helpful also for people dealing professionally with problems of quantitative economy (in banks, insurance companies and pension funds, financial institutions, investment planning, treasury, govern-ment bodies and others) or simply are interested in financial or insurance products they meet in practical life.

***

Publikace uvádí základní výpočetní principy ve financích a pojišťovnictví. Jednotlivé kapitoly postupně popisují témata, která jsou důležitá v moderní finanční a pojistné praxi. Teoretický popis finančních a pojistných metod a nástrojů včetně odpovídajících vzorců se demonstrují pomocí numerických příkladů, které jsou typické pro dané téma, a zdůrazňují aktuální aplikace (např. hypotéky, životní úvěrové pojištění aj.). Příklady jsou numericky jednoduché, takže vypočty mohou být provedeny na kalkulátorech zvládajících matematické funkce bez potřeby finančního softwaru (to zlepšuje výpočetní dovednosti uživatele na rozdíl od softwarově orientovaných finančních kurzů). Kromě příkladů řešených přímo v textu obsahuje každá kapitola neřešené příklady (s výsledky v apendixu), což umožňuje dále procvičovat obsah jednotlivých kapitol. Dále publikace obsahuje finanční tabulky vhodné pro rychlé řešení praktických finančních problémů.

Publikace je primárně určena pro vysokoškolské studenty různých anglických programů v oblasti kvantitativní ekonomické analýzy (QEA) nebo explicitně v oblasti kvantitativních financí a aktuárských věd (případně pro české studenty preferující „více mezinárodní“ přístup k financím a pojišťovnictví s anglickou terminologií). Publikace však může být užitečná také pro pracovníky, kteří se kvantitativní ekonomickou problematikou zabývají profesionálně (v bankách, pojišťovnách a penzijních fondech, finančních institucích, investičním plánování, finanční správě, vládních institucích apod.) nebo se jednoduše zajímají o finanční a pojistné produkty, které jim jsou nabízeny.

(Text publikace je v anglickém jazyce.)