Používáme cookies a podobné technologie v nezbytném rozsahu pro správnou funkci webu.

Před procházením našich stránek se můžete seznámit s prohlášením o ochraně vašich osobních dat.


Ekopress

0
 
 

Výběr titulů
Připravujeme životopis

Připravujeme životopis

Jak zvýšit své šance na získání zaměstnání, o které se ucházíte

Corfield Rebecca


Cena: Kč 169 (běžná cena)

Cena: Kč 152 (sleva 10 %)

Dostupnost: sklademVydavatel: Ekopress

Vyšlo: 2005/09

ISBN: 80-86119-93-9

EAN: 9788086119929

Stran: 130

Rozměr: A5

Provedeni: Měkká vazba

Každý, kdo hledá zaměstnání, potřebuje působivý, jasný a srozumitelný CV, který popisuje jeho vzdělání a profesní vývoj, jeho dovednosti, dispozice i praktické zkušenosti. Dobře připravený a individuálně „ušitý“ životopis je nedocenitelný a může významně zvýšit šance každého zájemce na získání pracovního místa, o které má zájem.
Tento překlad nového vydání anglického originálu Preparing Your Own CV poskytne odpovědi na všechny otázky spojené s přípravou životopisu; také návod a rady, jak si počínat při psaní průvodního/motivačního dopisu. Jsou zde uvedeny příklady životopisů k užití jako vzoru, každý jednotlivý životopis je okomentován, a nechybí návod krok za krokem v klíčových bodech jako:
    – prezentace sama sebe co možná nejlépe
    – příprava životopisu tak, aby byl kdykoliv připraven k použití
    – psaní působivého průvodního dopisu
    – vytvoření elektronického životopisu pro skenování do databáze nebo na webové stránky.
Publikace vám doporučí výrazy, které je vhodné použít při přípravě CV, poradí při prezentování silných stránek vaší osobnosti a naopak skrytí stránek slabých. Přehledný koncept knihy a srozumitelný výklad zajistí, že tento průvodce vás pohodlně provede úskalím sestavování životopisu a zajistí vám žádoucí pozornost jako uchazeči o zaměstnání.
Kniha obsahuje i kapitolu, která se zabývá sestavením životopisu a průvodního dopisu v anglickém jazyce, uvádí doporučené výrazy a obraty v angličtině, potřebná slovíčka a rady týkající se stylizace životopisu a motivačního dopisu, a to pro americkou i britskou angličtinu. Autorkou kapitoly je překladatelka knihy PhDr. Monika Kusinová, která je vyučující anglického jazyka na VŠE v Praze.