Používáme cookies a podobné technologie v nezbytném rozsahu pro správnou funkci webu.

Před procházením našich stránek se můžete seznámit s prohlášením o ochraně vašich osobních dat.


Ekopress

0
 
 

Výběr titulů
Retail marketing

Retail marketing

Přepracované vydání

Postler Milan, Bárta Miroslav


Cena: Kč 209

Dostupnost: do tří dnůVydavatel: Press21

Vyšlo: 2020/00

ISBN: 978-80-907529-1-7

EAN: 9788090752917

Stran: 150

Rozměr: A5

Provedeni: Měkká vazba

Publikace autorů Milana Postlera a Vladimíra Bárty, kteří aktivně působí v akademické sféře i v praxi, se věnuje problematice Retail marketingu. Při zpracování autoři důsledně uplatnili interdisciplinární přístup s využitím poznatků z marketingu, ekonomie, psychologie a sociologie. Ve struktuře knihy se projevuje marketingový mix tzv. 5P, tj. Product (produkt), Price (cena), Promotion (propagace), Place (místo) a People (lidé) v aplikaci v maloobchodu. Pojetí publikace odráží koexistenci kamenných prodejen a internetových obchodů v současné praxi v České republice a související roli omnichannelu jako jednoho z aktuálně nejpoužívanějších marketingových nástrojů v retailu.

Autoři se více zabývají prostředím retailingových řetězců a jejich kamenných prodejen, tudíž tradičním obchodem. Velká pozornost je přitom věnována spotřebitelům s tím, že chování spotřebitele je formováno jeho osobností a jeho celostním charakterem. Retail a jeho velkoprodejny přinesly do ekonomiky novou kvalitu obchodní aktivity, v níž dominuje pozitivní přínos pro všechny segmenty, které se na ní podílejí. Na závěr se autoři věnují koncepčním úvahám, v nichž se nezbytně propojuje přístup retail managementu a retail marketingu.

Kapitolou věnovanou standardizaci v maloobchodu přispěla do publikace Pavla Cihlářová, ředitelka Sdružení GS1 Czech Republic.

Knížku kromě studentů mohou využít i manažeři, kteří se problematikou retail marketingu zabývají v praxi.