Používáme cookies a podobné technologie v nezbytném rozsahu pro správnou funkci webu.

Před procházením našich stránek se můžete seznámit s prohlášením o ochraně vašich osobních dat.


Vážení zákazníci, z důvodu dovolené je od 29. 7. do 9. 8. náš obchod uzavřen a po tuto dobu bude také přerušen proces vyřizování objednávek. Omlouváme se za případné potíže a děkujeme za pochopení.
Ekopress

0
 
 

Výběr titulů
Abeceda personalisty 2023

Abeceda personalisty 2023

13. aktualizované vydání

Bršťáková Jana, Brůha Dominik, Bukovjan Petr, Chmielová Dalajková Iveta, Kalvoda Aleš, Liškutín Tomáš, Roučková Dana, Schmied Zdeněk, Šenk Zdeněk, Valenta Jiří


Cena: Kč 749

Dostupnost: do dvou dnůVydavatel: Anag

Vyšlo: 2023/03

ISBN: 978-80-7554-388-2

EAN: 9788075543882

Stran: 616

Rozměr: B5

Provedeni: Měkká vazba

Čtenář v této příručce získá prakticky a přehledně seřazené informace z oblasti ochrany soukromí a osobních údajů, a to nejen formou teoretického přehledu základních pravidel stanovených v nařízení GDPR, ale zejména díky praktickému a konkrétnímu návodu, jak správně zpracovávat osobní údaje uchazečů o zaměstnání i samotných zaměstnanců. Samozřejmostí v této knize je nezbytný přesah do souvisejících právních oblastí, jako jsou pracovní právo (vznik, změny a skončení pracovního poměru, pracovní doba a doba odpočinku, překážky v práci, dovolená), personální evidence (vedení osobního spisu a zpracování osobních údajů), odměňování, bezpečnost a ochrana zdraví při práci (zdůrazněna je problematika školení zaměstnanců a pracovnělékařské prohlídky – podrobně jsou rozebrány změny ve vyhlášce o pracovnělékařských službách č. 79/2013 Sb. provedené vyhláškou č. 452/2022 Sb. účinné od 1. ledna 2023). Publikace se zabývá též vztahy zaměstnavatelů k Úřadu práce ČR, inspekci práce, ČSSZ, zdravotním pojišťovnám a odborům. Spolehnout se na ni mohou personalisté i v oblasti zaměstnaneckých benefitů – ty jsou rozebrány velice podrobně včetně aktuálních trendů v této oblasti stabilizace zaměstnanců. Ke každému konkrétnímu typu benefitu je vždy nad rámec problematiky uvedena možnost daňových odpočtů a slev uplatnitelných měsíčně již od nástupu zaměstnance. Celá rozsáhlá kapitola řeší problematiku zaměstnávání úředníků v územní veřejné správě a státní správě a zaměstnanců příspěvkových organizací, včetně početné skupiny zaměstnanců ve školství. Samostatná podkapitola věnovaná státní službě zohledňuje rovněž novelu zákona o státní službě účinnou od ledna 2023. Zcela nově je zařazen rovněž výklad zákona o zahraniční službě, a to přímo zpracovaný jednou z jeho spoluautorek Mgr. Ivetou Chmielovou Dalajkovou, LL.M.