Ekopress

0
 
 

Výběr titulů
Dívej se, jak zemře

Dívej se, jak zemře

1. vydání

Bagstamová Anna


Cena: Kč 399

Dostupnost: do tří dnůVydavatel: Metafora

Vyšlo: 2019/09

ISBN: 978-80-7625-064-2

EAN: 9788076250642

Stran: 400

Rozměr: A5

Provedeni: Pevná vazba

Mladá vyšetřovatelka Harriet se ze Stockholmu vrací do rodného Sk?ne, aby se přidala k místnímu policejnímu týmu a postarala se o svého stárnoucího otce Eugena. Idylu rybářské vesničky Lerviken, kterou zná z dětství, ale rozvrátí brutální vražda.

Bohatá Laura Anderssonová je nalezena mrtvá ve stodole vlastního statku a policie je nucená napnout všechny síly, aby vypátrala psychopatického vraha. Na případ se nabalují další záhady a vyšetřovacímu týmu zoufale schází kapacita, Harriet se ale přesto v nové práci potýká s nedůvěrou své nadřízené i policejních kolegů. Pochyby o vlastních rozhodnutích, milostné trable a tíha rodinných vztahů ji navíc brání zachovat chladnou hlavu a vytvořit si od vyšetřování potřebný odstup. Kulisa ospalého Lervikenu se postupně rozpadá a Harriet se zamotává do podivného vlákna místních vztahů, na jehož konci se musí ukrývat samotný vrah. Mohl by opravdu vraždit někdo, koho zná?

Dívej se, jak zemře je první kniha nové krimi série z prostředí jižního Švédska, který představuje postavu sympaticky nedokonalé vyšetřovatelky ve stylu Bridget Jonesové. Zdánlivě jednoduchý příběh rychle nabírá obrátky a svižně spěje k šokujícímu závěru.
Podobné tituly

1 / 3