Používáme cookies a podobné technologie v nezbytném rozsahu pro správnou funkci webu.

Před procházením našich stránek se můžete seznámit s prohlášením o ochraně vašich osobních dat.


Ekopress

0
 
 

Výběr titulů
Statistické metody v managementu kvality, environmentu a bezpečnosti

Statistické metody v managementu kvality, environmentu a bezpečnosti

Hůlová Marie, Jarošová Eva


Cena: Kč 146

Dostupnost: sklademVydavatel: Oeconomica

Vyšlo: 2007/00

ISBN: 9788024517483

EAN: 9788024517483

Provedeni: Měkká vazba

Tento učební text je zpracován pro posluchače vedlejší specializace Management kvality, environmentu a bezpečnosti, předmět Metody a techniky v managementu kvality 1. Je zaměřen na metody, které jsou dnes považovány za standardní výbavu pro řízení kvality, environmentu a bezpečnosti. Jsou pomůckou pro pochopení principu těchto metod, předpokladů využití a interpretace výsledků. Metody jsou uváděny od jednodušších k náročnějším. Jedná se o:

• statistickou regulaci procesů, soubor metod a technik používaný pro ovládnutí a zlepšování procesů velmi významných z hlediska uspokojení požadavků zákazníka. Aplikace metody vede k odhalování neshod, prevenci neshod i zlepšování kvality.
• statistické přejímky – používají se tam, kde je třeba provést výběrovou kontrolu, tedy kontrolu pouze části dávky a na základě jejího výsledku rozhodnout o přijetí nebo zamítnutí celé dávky, souboru. Poskytují informaci o kvalitě souboru, předloženého ke kontrole a tím zprostředkovaně i o způsobilosti dodavatele.
• navrhování pokusů, metodu vhodnou pro použití v situaci, kdy management předpokládá, že lepší kombinace vstupů povede ke zlepšení procesu
• analýzu bezporuchovosti (spolehlivosti), jejíž aplikace umožní například optimalizovat termíny údržby, záruční lhůtu a podobně.

Vzhledem k tomu, že všichni posluchači absolvovali v rámci bakalářského studia základy statistiky, předpokládá se znalost základních pojmů typu normální rozdělení, rozpětí, medián a podobně – tyto pojmy budou zopakovány a procvičeny pouze v rámci přímé výuky.
Od stejného autora
Podobné tituly

1 / 2