©EKOPRESS
To nejdůležitější, co musíte vědět

To nejdůležitější, co musíte vědět

... o vynikajícím řízení, vynikajícím vůdcovství a trvalém os. úspěchu

Buckingham Marcus

Vyšlo: 2009/06

Provedení: Měkká vazba, B5

Stran: 198

Vydavatel: EKOPRESS

ISBN: 978-80-86929-50-7

290,–  běžná cena
Kč 261,–  sleva 10 %

Dostupnost: 

sklademOdkaz koš


   Obsah a úvod | Ukázka z knihy | Adobe Reader

Tři otázky, o nichž pojednává tato kniha jsou skvělé řízení, skvělé vůdcovství a trvalý osobní úspěch. Každé toto téma je široké a složité. Každé bychom mohli zkoumat donekonečna, abychom plně pochopili detaily jeho mnoha podob. Kniha si neklade za cíl tato témata zjednodušovat a popírat jejich složitost, ale proniknout do hloubky a objasňovat.

***

Žijeme ve světě nadměrné dostupnosti. Můžeme okamžitě nalézt všechno, co si přejeme, kdykoli si přejeme. Pokud ale nebudeme dostatečně opatrní, může nás tato neustálá okamžitá dostupnost zavalit.

Chceme-li v tomto světě uspět, potřebujeme zcela novou dovednost. Nestačí elán, pouhá inteligence nebo tvořivost, ale potřebujeme soustředěnost. Slovo „soustředěnost“ má dva základní významy. Jednak může znamenat schopnost třídit různé faktory a nalézat mezi nimi ty nejpodstatnější, nebo může označovat vaši schopnost zaměřit dlouhodobé úsilí na tyto podstatné faktory. Kniha se zabývá oběma významy.
Je třeba umět svět dokonale filtrovat. Musíte dokázat orientovat se v chaosu a zaměřit se na emoce, fakta nebo děje, na nichž skutečně záleží. Musíte se naučit rozlišovat mezi tím, co je jen důležité, a tím, co je nevyhnutelně nutné. Musíte se naučit cenit si méně všeho, co jste schopni si zapamatovat, a více oněch pár věcí, které nesmíte nikdy zapomenout.

Musíte se naučit využívat své schopnosti s přesností laseru. Společná nit táhnoucí se všemi třemi principy je v tom, že úspěch, ať už manažera, vůdce nebo soukromé osoby, nemívají ti, kdo usilují o všestrannost, šíři a rovnováhu. Je tomu naopak. Úspěchu nejčastěji dosáhnou ti, kdo odmítají rovnováhu, a místo toho používají vědomě nevyvážené strategie. Tato soustředěnost, odhodlanost vyvíjet nerovnoměrně rozložené úsilí v několika vybraných oblastech pracovního života vás neoslabí, ani neomezí. Překvapivě tato k jedné straně nakloněná soustředěnost ve skutečnosti posílí vaše schopnosti a učiní vás odolnějšími.